İstanbul’dan Y. Metin Geçti (ya da Y. Metin İstanbul’dan Geçti)

Yay yapımcısı Yaşar Metin Aksoy’un Mardin’deki resmi görevi dönüşü İstanbul aktarmalı olunca, dün öğlen vakti kendisiyle buluştum. Talih bizden yana, Pazartesi uçuş olmayınca biletini salı gününe almak zorunda kalmış. Kendisi ile oklu-yaylı sohbetlerin ve eş-dost ziyaretlerinin ardından akşam vakti gene okçu dostlar ile birlikte Çamlıca’da buluştuk. Eksikler olsa da eski dostlar ile buluşmak keyifli idi, neredeyse “kalabalık” bile olacaktık.

Y. Metin ile özellikle bir süredir aklımızı yoran, tatbik de ettiğimiz muşamba sargısı üzerine kafa yorduk, hele ki Halim Baki Kunter’in orijina nüshalı kitabındaki net fotoğrafları bulmuşken… Eski Okspor azalarının parmaklarına baktık, yaylarına baktık… Ardından yeni çevrilecek yazamalar üzerine konuştuk.

Bu arada bir sonraki yazılarımda bazı arkadaşlarımın yardımları ile de elime ulaşan yazmaların listesini vereceğim. Tümüne bir araba para ödedim ama -Kütüphaneler kızmasın- çevirmeye namzet araştırmacılara bilabedel temin edeceğim.

This entry was posted in Genel and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to İstanbul’dan Y. Metin Geçti (ya da Y. Metin İstanbul’dan Geçti)

  1. Mehmet KARNAS says:

    sayın hocam saygılar sunarım .Bu çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik eder başarılarınızın devasmını dilerim .Ben yayve oku ile ilgilenmek öğrenmek ve bunu nasıl temin ederim bu konuda bilgi almak istiyorum. fiyatı ne kadar bu konuda bana yardıncı olursanız sevinirim saygılar sunarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir