Bir hazine de Tokat’tan çıktı!

Ha çevrildi, ha basıldı, ha yayınlandı derken bir başka beklediğimiz kitabın, Telhis’in müjdesi gelmişti. Ama diğer taraftan hemen tüm safhalarını yakından takip etme olanağı bulduğum Kemankeş Mustafa’nın Kavsname çevirisinin de ne zaman yayınlanacağını merakla bekliyorduk. Matbaaya girdi, çıktı dedik gene kavuşamadık; bu sefer de bandrolünü bekledik… Ama yazardan torpilli olduğumdan Macaristan’da bir nüshasını edinmiş, duyuracağımız günü bekliyorduk. Olan oldu,  11 Şubat 2011 itibarı ile tam 350 yıl sonra yeni Türkçeye çevrilen esere artık kitapçı raflarından erişilebiliyor.

Dr. Hanifi Vural ve Dr. Y. Metin Aksoy tarafından Tokat’ta çevrilen ve basılan eserin kıvılcımını, çeviri nüshasını göndererek veteriner hekim arkadaşımız İlkay Demirhan ateşlemişti. Tarih sanatçısı Ekram Anaç’ın da teşvik etmesiyle iki değerli hocamız kolları sıvamıştı.

Daha çeviri safhasındayken bilgiler ortaya çıktıkça kendimizi düzeltiyor ve bilgimizi artırıyorduk. Şimdi bu pırıl pırıl basılı kitapta tümüne birden ulaşabiliyoruz.

10 TL gibi sempolik bir fiyatla satışa sunulan, yaklaşık 150 sayfalık bu eser, Kemankeş kütüphanemizin vazgeçilmezlerinden biri olacak. Kitaba, Taşhan Kitap’a tashankitapcisi@hotmail.com adresine e-posta ileterek ya da (0356) 212 63 62 numaralı telefonu arayarak sahip olabilirsiniz. Onbeş adedin üzerinde alımlarda kargo parasını yayınevi karşılıyor.


Arka kapak

This entry was posted in Genel, Makale. Bookmark the permalink.

One Response to Bir hazine de Tokat’tan çıktı!

  1. mehmet zeynel erdoğan says:

    kavsname adlı kitabı hemen temin edeceğim haberdar olan herkes bu kitabı alabilir.telhiste fiyat birçok kişi için yüksek bence bu rakamı aşağılara çekip merak eden bütün kardeşlerimizin istifade etmesini sağlamaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir